Ana sayfa Genel İşte MHK’yi yakan FETÖ bağlantılı o isim

İşte MHK’yi yakan FETÖ bağlantılı o isim

623
2
PAYLAŞ

Türkiye Futbol Federasyonu’nda deprem etkisi yaratan MHK’nın istifasının ardındaki sır perdesi aralanıyor.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nun istifasının kabul edilmesinin perde arkasında FETÖ soruşturması kapsamında akrabası ve iş ortağı olan Hasan Uysal’ın gözaltına alınması çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda kurulların istifası rutin karşılanmış ancak Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) istifasının kabulü “deprem” etkisine neden olmuştu…

Hele ki Riva’da pazartesi gecesi yaşananlar biraz dramatikti… Peki neler yaşandı? Hep birlikte süreci hatırlatalım ve ayrıntılarına bir bakalım… Federasyon ana statüsüne göre, görevden alma yetkisi olmadığı için FETÖ soruşturması sebebiyle kurulların istifası istendi. MHK, Tahkim, Temsilciler Kurulu, Gözlemciler, UÇK başta olmak üzere tüm kurullardan istifalar TFF’ye verildi. Yıldırım Demirören başkanlığındaki yönetim, istifaları cebine koydu beklemeye geçti…

‘ALO BAŞKAN!..’

Tüm kuruldaki isimler ve personelin kaydı İçişleri Bakanlığı’na gönderildi, ivedilikle inceleme başlatıldı. Pazartesi öğle saatlerinde Yıldırım Demirören kurul başkanları ile Riva’da toplantı gerçekleştirip herkesin görevinin başında olduğunu söyledi. Ardından da istifalarla ilgili notunu düştü: Gerek görülürse kabul edilecek. Herkes çalışmasına devam etti. Çünkü yakında lig başlayacaktı ve hakem seminerleri vardı. MHK de mesaisini sürdüren kurumlardandı. Pazartesi akşamı 20.30 sularında MHK işinin başındayken Kuddusi Müftüoğlu’nun telefonu çaldı.

YAKIN İLİŞKİLER!

Odadan dışarı çıkan Müftüoğlu’nu arayan TFF Yönetim Kurulu’ndan bir isimdi… MHK Başkanı’na kurulun istifasının kabul edildiği bildirildi… Suratı düşmüş vaziyette odaya giren Müftüoğlu, TFF Yönetim Kurulu’nun kararını arkadaşlarına söyledi.

Türkiye gazetesinin haberine göre; MHK üyeleri kısa süre sonra Riva’dan ayrıldı Müftüoğlu’nun istifasının kabulündeki en önemli etken ise kuzeni ve aynı zamanda beraber iş yaptığı Hasan Uysal’ın durumuydu…

Alanya’da otel sahibi olan turizmci iş adamı Hasan Uysal’ın FETÖ soruşturmasında gözaltına alınması nedeniyle böyle bir tasarrufta gidildi.

2 YORUMLAR

  1. kuddusi müftüoğlunun ekibinden olup akciğer kanserinden dolayı tek ciğeri tamamen alınan,ve aşırı derecede bel fıtığı rahatsızlığı olup bu rahatsızlığından dolayı askerlik görevini bile çürük raporu aldığı için yapamayan ,doktor raporu ile çürük olduğu belirtildiği halde her nedense her sene sağlık raporlarından tam not alarak hakemliğe devam eden yan hakemler var ( hemde fifa kokartlı )… şimdi sorarım size askeri çürük raporumu geçerli yoksa tff nin doktorlarınca verilen sağlam raporumu geçerli ? ne komik değilmi bu saçmalığa kim dur diyecek acaba doktorlara dikkat edin tff yetkilileri fetö içinizde cirit atıyor mücadele etmeyen vatan hainidir ve cezasını çekecektir.

  2. Bütün kurulların yenilenmesi gerekir. Bir kişi dahi bıraktığınız takdirde gerisi zamanla gelecektir. Çok iyi irdelenip gerçek uzman kişiler yerleştirilmelidir. Aynı şekilde bütün illerdeki kurullarda … Başarılar dilerim.

BİR CEVAP BIRAK

Spam Protection by WP-SpamFree